Lazerle kızlık zarı dikimi başarılı olur mu ?

Lazerle kızlık zarı dikimi başarılı olur mu, yoksa bir reklam hilesimidir ? ( genellikle başarısız sonuç verir,  yapılan işlemi teknolojik göstererek ek kazanç elde etme çabasıdır ) kalıcı veya geçici lazerle kızlık zarı dikimi zararları nelerdir,  lazerle kızlık zarı dikimi izleyince neden mantıksız gelir,  kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranlardan sonuç alanların yorumlarında neden lazerle kızlık zarı dikimi yeralmaz, İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradan başlar, kızlık zarı dikimi yorumlarında lazerle yapılan ameliyatlar neden başarısız olarak yazılmıştır,  lazerle kızlık zarı dikimi nasıl olur, nasıl yapılır ?  vajina daraltma ve kızlık zarı dikimi aynı seansta yapılabilir mi, esnek kızlık zarı dikimi sonuçta oluşturulan yeni zarda esnek mi olur ? ( hayır yeni yapılan zarın eski zarla bil alakası olmadığı için esnek olmaz ) Lazer cihazı cerrahi uygulamalarda sıkça kullanılan bir tıbbi alettir, keskin bir bıçak gibi dokuları yakarak kesmeye yarar, veya yanmaya bağlı doku büzüşmesi ve pıhtı oluşumu şeklinde faydalanılır ama lazerle dikim yapmak , özelliklede büyük hassasiyetle el emeği ve tecrübe ile ayar verilemsi gereken kızlık zarı dikiminde etraf dokuları yakarak oluşan büzüşmeyi kızlık zarı dikimi gibi gösterip bunun adınada lazerle kızlık zarı dikimi demek teknolojiyi suistimal ederek ek kazanç elde etmenin ilerisine gidemez. Bu bana taa 30 sene öncesinde skopi adı verilen röntgen cihazının muayenehanelerde ilk kullanıldığı yılları hatırlatıyor, günümüzdeki lazerle kızlık zarı dikimi yapıyorum diye reklam yapan doktorların ilham kaynakları yani ataları sanırım o döneme dayanıyor, akciğer ve kemik gibi sınırlı kullanım alanı olan skopi cihazları baş ağrısı veya karın ağrısı gibi basit şikayetlerde bile bir teşhis metodu imiş gibi her gelen hasta skopiden geçirilirdi ve sanki teşhisi skopi cihazı koyuyormuş gibi ona göre reçete yazılırdı, tabi hastanın aldığı yoğun radyasyon ve onlarca yıl sonra çıkması muhtemel kanser hastalıkları gözardı edilirdi, yine ultrasonun muayenehanelerde kullanıma girmesi ile her hastalıkta hastanın neresi ağrıyorsa oraya ultrason yapılmaya başlandı ve ona göre ( ! ) tedavi düzenlendi. Şimdide uzay çağındayız ve artık lazer var, lazer epilasyonun müthiş başarısı halkın lazere olan sevgisini katlayarak arttırdı ve artık lazerle ne yapılıyorsa onun iyi olduğu kanaati yerleşti. Ama lazerle kızlık zarı dikiminde vajina girişindeki dokuların yakıldığı ve geçici bir darlık oluştuğu 1 ay gibi bir süreden sonra bu daralmanın yavaş yavaş genişlediği, üstüne üstlük vajina girişinde yanık izleri ve renk kararması gibi kalıcı olumsuzluklarında hastaya hediye edildiğini bilseniz herhalde lazercilerin sokağından geçmezsiniz.

Peki lazerle kızlık zarı dikimi neden başarısız oluyor, bunun sebebi daha başından yanlış bir uygulama olmasıdır, lazerle kızlık zarı dikimi yapılmaz. Ama yapanlar var evet, vajina girişi lazer probu ile yakılıyor ve girişte bir büzülme yani daralma oluyor, hasta bu darlığı bakireliğe geri dönüş gibi algılıyor ama kısa süre sonra daralma gevşiyor ve vajina girişi yine eski haline yani girişe açık pozisyona geri dönüyor, bunun sağlamasını yapmak içinde lazerle kızlık zarı dikenlerin hastalarını düğünden birkaç gün önce mecburi kontrole çağırdıklarını ve gelmezlerse yapılan işleme garanti verilemeyeceğini duyacaksınız, peki neden bu kadar ısrarla düğüne birkaç gün kala çağırılıyorsunuz, mesela düğüne 20 gün kala neden olmuyor bu kontrol dersiniz, lazerle kızlık zarı dikiminin başarısız olacağına bu müdahaleyi yapan hekim bile emin olduğu için aslında sizi kontrol adı altında geçici kızlık zarı dikimi için çağırıyor. İşte kızlık zarı dikiminde olumlu sonuç veren hekimlerin neden lazerle kızlık zarı dikimi yapmayan hekimlerden oluştuğunu sanırım şimdi anladınız. Buna karşılık ben gerçek flep yöntemi uyguluyorum, yani cerrahi ameliyat ile vajina duvarlarından flep kaldırarak yeni bir kızlık zarı oluşturuyorum, aradan yıllar bile geçse bu ameliyat sayesinde gerdek gecesinde kızlık zarı kanama ihtimaliniz bakire bir bayanla aynı oluyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Lazer kızlık zarını bozar mı ?

Lazerle kızlık zarı dikimi

Lazerle vajina daraltma zararları

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.