Lazerle kızlık zarı dikimi zararları

Lazerle kızlık zarı dikimi zararları pek bilinmez aslında halk arasında lazer epilasyonun başarılı sonuç veriyor olması ve cilt güzelliğinde bile lazerle uygulamalar yapılıyor olması lazerle kızlık zarı dikiminimn yapılabileceği hatta iyi sonuç alınabileceği öngörüsünü oluşturuyor olabilir ama madalyonun diğer yüzünü çevirdiğinizde lazerle kızlık zarı dikimi yapılamayacağı ve yapılmaya çalışılırsa yanık izleri, his kaybı ve vajinada renk kararması gibi lazer zararlarının söz konusu olabileceği karşınıza çıkacaktır, kısa bir araştırma ile lazerle zar dikiminin tüm yan etkileri ve sonucu olumsuz etkilediğini kendinizde keşfedebilirsiniz. Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi bekaret ameliyatlarında en popüler olandır ve layıkı ile usta ellerde mükemmel sonuç verir, lazerle yapalım daha çabuk iyileşir veya iyileşme döneminde pek kanamanız olmaz gibi söylendileri ile mantık dışı bir yöntemin ön plana çıkartılıyor olmaları size bu konuda araştırma yapmayı teşvik etmelidir. Lazer cihazı ile dokuları yakabilirsiniz veya yakarak kesebilirsiniz ama dikemezsiniz, yada dokuları birleştirmede lazer kullanılamaz, dokuları plastik maddeler gibi eriterek birbirine tutturmak mümkün değildir, zira yakılan veya eritilen doku nekroza uğrar yani yok olur.

Kızlık zarı dikimi

Gerçekten de flep yönteminde lazer cihazının hiçbir yeri olamaz, flep kaldırırken dokuları bir miktar ince tabakalar halinde keseriz ama bu kesiyi lazerle yapalım düzgün olsun diyemeyiz, bunun sebebide flep kaldırılan vajina dokusu düz bir duvar şeklinde değildir onun yerine çatı kaplaması gibi ondülasyonlar gösteren tamamı girinti ve çıkıntılardan oluşan , ordan doku kaldırabilmek için çok dikkatli manevralar yapmayı gerektiren bir işlemdir, flep tabakayı lazerle keserek kaldıracağım diye ısrar ederseniz kabaca yapılan lazer kesileri ile flep kaldırmayı başarmak bir yana alakası olmayan vajinal dokulardada yanıklar oluşturursunuz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Lazer kızlık zarını bozar mı ?

Lazerle kızlık zarı dikimi

Lazerle vajina daraltma zararları

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.