Lazerle kızlık zarı dikimi Ankara

Bekarete önem vermek zannetmeyin ki dinle alakalı ve ortadoğuya özel bir gelenek, Avrupa ve Abd gibi uygarlıktan nasibini almış birçok ülkede , uzakdoğuda ve afrikadada kızlık zarı dikimi yaygın olarak yapılmaktadır. Metod olarak gelişmiş ülkelerde şu anda en çok uygulanan ve sonuç açısından en garantili olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir, bizim ülkemizdede himenoplasti ameliyatlarının %90 lık bölümü kalıcı flep yöntemiyle yapılmaktadır, bizim memlekette azda olsa uygulanan lazerle kızlık zarı dikimi Ankara ve İstanbul'da bazı jinekologlarca uygulanmaktadır, bazı hastalar lazerle dikim yapılabileceğini ve bu problemi daha kolay atlatabileceklerini zannetmektedirler, ama vajina girişinde yanık izi kalması ve vajinal kararma gibi kaçınılmaz yan etkileri lazerle kızlık zarı dikiminin yan etkileri olarak karşımıza çıkmaktadır ve yöntemi uygulamak büyük risk içermektedir, dolayısı ile biz sadece cerrahi metodla kızlık zarı dikimi yapmaktayız.

Bu yazımızda Ankara'da lazerle kızlık zarı dikimi ve lazerin yanık izi ve vajinal kararma gibi yan etkilerini irdelemekle kalmayıp, genel hatları ile kızlık zarı çeşitleri, kızlık zarı dikiminin ne kadar olduğu, kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler, kızlık zarı dikimi yorumları, vajina daraltma videoları, kürtaj şartları ve labioplastinin ne olduğu hakkındada bilgiler veriyoruz.

İstanbul ve Ankara'da lazerle kızlık zarı dikimi, lazerle vajina daraltma ameliyatı, vakum kürtaj ve labioplasti gibi konularda merak ettiğiniz herşeyi İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak, telefon açarak sorabilirsiniz, yada WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz, müsait olur olmaz dönüş yapıyorum.

Kızlık zarı çeşitleri

Genç bayanların kızlık zarı çeşitleri arasında en fazla merak ettikleri konu bekaret zarının esnek olup olmadığıdır, bununda sebebi gerdek gecesinde esnek kızlık zarından kan gelmeyeceği için yaşanacak potansiyel sorunlardır, ama merak etmeyin bakire hanımlarda esnek kızlık zarı ihtimali %5 lerdedir, dolayısı ile ilk gecenizde %95 ihtimalle sorun yaşamayacaksınız. Bu arada diğer kızlık zarı çeşitleri ise sıklık derecesine göre; ortada tek delikli annüler kızlık zarı, ortasında köprüsel bir oluşum bulunan septal kızlık zarı, hilal şeklinde kızlık zarı, elek şeklinde cribriform kızlık zarı ve tamamen kapalı himen imperfaratus.

Lazerle kızlık zarı dikimi

Bekaret tamiri yada hymenoplasti kalıcı veya geçici olarak gerçekleştirilen jinekolojik cerrahi operasyonlardır, teknik olarak iz bırakmayan ve kendiliğinden eriyerek kaybolan ameliyat ipliği ile dikim yapılır, alternatif bir metod gibi reklamı yapılan lazerle kızlık zarı dikimi ilgi çekme amaçlı ticari bir lansmandan ileri gidemez, zira lazer probu dokuları yakarak büzer , sonuçta yanık izi ve vajina girişinde kararma gibi istenmeyen yan etkiler tolere edilemez.

Kızlık zarı dikimi ne kadar

Evlenip yuva kurmak için yol arkadaşınızın önce kendi yükünü sonrada aile sorumluluğunu taşıyabilecek kapasitede olması gerekir, bu noktada hemfikir olamayıp noktayı koyduysanız bir sonraki beyaz sayfayı açtığınızda yazmaya başlamadan önce eskinin izlerini silmek açısından bekaret diktirme ameliyatı düşünebilirsiniz. Bu konuda karar aldığınızda ilk aşmanız gereken konu maliyetlerdir, o yüzden kızlık zarı diken jinekologlara yönelteceğiniz muhtemel soru kızlık zarı dikimi ne kadar şeklinde olacaktır. En garantili yöntem olan flep metodu kalıcı kızlık zarı dikimi ücretler İstanbul'da 2016 yılı için ortalama ....tl civarıdır, ama geçici kızlık zarı dikimi maliyeti az daha ucuz olabilir. Vajina daraltma ameliyatınıda zar diktirme ile aynı seansta yaptıracaksanız maliyetiniz artabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası

Hymenoplasty ameliyatı İstanbul ve Ankara'da çok yapılan jinekolojik operasyonlardandır, birçok hasta telaşla kızlık zarı dikimi sonrası nelere dikkat etmesi gerektiğini sormayı unutur, isterseniz buraya sıralayalım : ilk hafta günde bir kez antiseptik solüsyon sürülmesi gerekiyor ve ağızdan koruyucu antibiotik ilaç kullanıyoruz, ilk 10 gün aşırı bacak açma gerektiren egzersizleri erteliyoruz, ilk 20 gün denize veya havuza girmiyoruz, ilk 1 ay cinsel münasebette bulunmuyoruz. Bu anlattıklarım kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi için geçerlidir. Geçici kızlık zarı dikiminde ise yukarıdaki kuralları ilişkiye girene kadar uygulamanız yeterli olacaktır.

Kızlık zarı dikimi yorumları

Bekaret diktirme konusunda karar verdiğinizde daha önce zarını diktirmiş bayanların tecrübelerinden faydalanmak istersiniz , himenoplasti ameliyatı ile alakalı sitelerinizde kızlık zarı dikimi yorumları kısımlarına baktığınızda bu konuda birçok yorum bulabilirsiniz. Aslına bakarsanız zar dikim operasyonları son derece mahrem konular olduğu için başından böyle bir müdahale geçmiş bayanların ancak %1 lik bölümü bu konuda yorum bırakır.

Lazerle vajina daraltma ameliyatı

Lazer ışınları cerrahi branşlarda bistüri yani ameliyat bıçağının ulaşamadığı yerlerde dokuları kesmek için yaygın olarak kullanılır, ama dokuları dikmek veya birleştirmek amaçlı kullanımı yoktur, lazerle vajina daraltma ameliyatı vajinaya lazer probu sokularak akım verilmesiyle yapılır ve temas eden vajinal dokuda yanıklar oluşur, yanık dokusunun büzüşme yapmasıda vajina daraltma olarak lanse edilir ama vajinada yanık izi kalması ve vajinada renk kararması istenmeyen yan etkileridir, ayrıca lazerle yapılan vajina daraltma 6 ay içinde etkisini kaybetmektedir. Tüm dünyada en iyi sonuçlar cerrahi vajina daraltma ameliyatı ile alınmaktadır.

Kürtaj şartları

Ülkemizde çocuk aldırmak için kürtaj şartları başlığı altında toplayabileceğimiz bazı ön koşullar gerekmektedir, mesela 18 yaşından küçükseniz anne veya babanızdan izin almanız gerekiyor, insan haklarına aykırı bekli ama resmi nikahla evli iseniz eş rızası şartıda var, geldik en önemli kurala ; gebeliğiniz 10 haftayı geçerse bu memlekette kürtaj yaptırma şansınız yok.


Labioplasti nedir ?

Jinekolojik cerrahi ameliyatlar arasında önemli bir yere sahip olan labioplasti ameliyatlarında vajina girişinde yer alan küçük dudaklardaki sarkmaların ve genişlemelerin cerrahi metodla alınması ve labiumların yeniden büyük dudakların içinde olması gereken yerde olmasının sağlanması işlemleri yapılmaktadır. Birçok hasta bu amliyatın tıbbi adını bilmediği için labioplasti nedir hocam diye sormaktadır, dudak sarkması bayanlarda çok sık görülmekte ve estetik açıdan olumsuz bir görünüm arz etmektedir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Lazer kızlık zarını bozar mı ?

Lazerle vajina daraltma zararları

Lazerle kızlık zarı dikimi

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.