Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi hakkında genel bilgilere geçmeden önce lazerle kızlık zarı dikimine kesin olarak karşı olduğumu ve haklı sebeplerimi  www.lazerlekizlikzaridikimi.com/2015/01/lazerle-kzlk-zar-dikimi-istanbul.html yazımda açıkladım, şimdi mevcut konuya dönüyorum. Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında yer alan halka şeklindeki mukoza kıvrımıdır. Dış kısma çok yakın olduğu için zedelenmesi ve yırtılması çok kolaydır. Anlık bir tedbirsizlik zar şeklinde olan bu yapıyı kolayca yırtabilir. Kızlık zarı yırtıldığında keskin bir ağrı ve pembe, kırmızı kanama meydana gelir. Bir kere yırtılan ya da zedelenen zar sonraki ilişkide artık kanamaz ve bekaretinizi kaybetmiş olursunuz.
Kızlık zarı vajina duvarına kadar yırtılmışsa tam yırtık olmuş demektir. Eğer zar vajina duvarına kadar değil daha az yırtılmışsa bu durumda zar zedelenmiş demektir. Her iki durumda da artık sonraki ilişkide kanama olması beklenmez. Büyük bir sosyal problem potansiyeli taşıyan bir durumdur. Bizlerden bu durumun düzeltilmesi ve kızlık zarının dikilmesini talep edilmektedir. Peki yırtılan ya da zedelenen kızlık zarı dikilebilir mi? Bu sorunun cevabı evettir.

KIZLIK ZARI NASIL DİKİLİR ?
Bu işlem için 2 yöntem vardır
1-Geçici kızlık zarı dikimi
2-Kalıcı kızlık zarı dikim, flep yöntemi
Geçici kızlık zarı dikimi. Bu yöntem etkisi geçici olan en fazla 1 hafta kadar etkisini sürdüren bir yöntemdir. İşlem güvenliği açısından ayrıntılı bilgi veremem fakat son derece başarılı ve güvenli bir işlem olduğunu söyleyebilirim. Lokal anestezi ile herhangi bir ağrı duymadan yapılır. 15-30 dakika arası bir zamanda biter. Avantajları , kolay olması kısa sürmesi anlaşılabilmesinin son derece güç olması ve işlem sonrası kısıtlamalar olmamasıdır. Yapıldığı gün de dahil en geç 7 güne kadar ilişki olduğunda kanama oranı son derece yüksektir ve sonuçlar mükemmele yakındır. Günlük faaliyetlerinizde hiçbir kısıtlama olmaz ve herhangi bir ilaç kullanmanız da gerekmez. Kalıcı işleme göre biraz daha ucuzdur. Tek sıkıntı 7 gün sonra etkisini kaybetmesi ve zarın tümüyle eski haline dönmesidir. Bu işlem birçok kere tekrarlanabilir. Her seferinde başarı oranı yüksektir.
Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi. Bu yöntem bir kere yapıldı mı etkisi devamlı sürer. Herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Bu yöntemde kızlık zarı önüne flep yöntemiyle yeni bir zar yapılmaktadır. Kanama şansı kızlık zarıyla aynıdır. İlişki esnasında kızlık zarıyla aynı şekilde gerilerek yırtılır ve kızlık zarı yırtılması ile aynı hisleri verir ve kanama tarzı aynıdır.

İşlem lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma ile yapılır. Uyuşturulduktan sonra herhangi bir ağrı duymazsınız. Yarım saat kadar sürer. Burada işlem güvenliği açısından ayrıntılı bilgi veremem. Usulüne uygun flep yani doku kaldırma yapılarak kızlık zarı önüne yeni bir zar yapılır ve bu yeni zarda aynı kızlık zarı gibidir ve esnek olmadığı için ilişkide yırtılır ve kanama oluşturur.

Bu bölge zor bir bölgedir. Büyük abdest, idrar, adet, akıntı hep bu bölgenin olduğu yerde meydana gelir. Otururken vücut ağırlığı da bu bölgenin üzerine denk gelmektedir. Dolayısıyla işlemden sonra bazı geçici kısıtlamalar vardır.
Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra tam iyileşme 3-4 hafta içinde olur. Bu dönemde hijyen kurallarına tam olarak uyulması gerekir. Enfeksiyonlardan kaçınabilmek için bu şarttır. 3 hafta süreyle öğrettiğimiz şekilde pansumanlarınızı yapmanız gerekir. Dikim işleminden sonra 2 ve 4. Haftalarda kontrole gelmenizi öneriyoruz. Bu kontrollerde yolunda gitmeyen bir şey var mı yok mu bakarız. Dikme esnasında kullandığımız ipler 3 hafta sonunda dökülür ve herhangi bir iz kalmadan yeni zar oluşmuş olur. Sizlere öğreteceğimiz geçici kısıtlamalara tam olarak uyarsanız ve ilaçlarınızı kullanıp pansumanlarınızı yaparsanız başarı şansı çok yüksektir. Kalıcı zar dikimi en fazla 2 kere yapılabilir. Daha fazlası zorlama olur ve başarı şansı 2 kereden sonra düşmeye başlar.
Kalıcı kızlık zarı dikimi sonucu oluşan yeni zar ilk ilişkide yırtılır ve tümüyle eski halinize dönersiniz ve kalıcı hiçbir hasar oluşmaz. Bu işlemin gebelik, idrar yolları ve cinsellikten aldığınız zevk açısından hiçbir etkisi yoktur. Yapılan sadece yeni bir zardır. Ve işlevi kanama oluşmasını temin etmektir. Başka bir etkisi yoktur. Bu nedenle bu konularda herhangi bir endişe duymayınız.

KIZLIK ZARI DİKİM FİYAT’I NEDİR ?
Bu konularda maalesef fiyat bilgisini veremiyoruz. Bu mevcut internet kurallarına göre yapılamamaktadır. Fakat bizimle iletişim kurarsanız fiyatlar maliyetler hakkında ayrıntılı bilgiler verebiliriz.

Sonuç olarak kızlık zarı dikimi sosyal bir problemi düzeltmek amacıyla bizlerden talep edilmektedir. Bizde bu sorunun çözümü için katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Lazer kızlık zarını bozar mı ?

Lazerle vajina daraltma zararları

Lazerle kızlık zarı dikimi

Yasal Uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.